Umysł ma zdolność
do odkleniaja się od wąskiej
perspektywy EGO!!!

Hipnoza, twórczy stan świadomości

Hipnoterapia może być bardzo skuteczną metodą leczenia lub być wsparciem dla innej metody terapeutycznej, jeśli zarówno pacjent (klient), jak i terapeuta zgodzą się co do zasadności jej stosowania.

Osoba znajdująca się w stanie hipnozy jest otwarta na bodźce płynące z wewnątrz, ponieważ odcina się od tego, co na zewnątrz. W umyśle następuje ponowna synteza doświadczeń i wrażeń, dzięki czemu jest on w stanie wypracować nowe ścieżki dojścia do sedna nierozwiązanego problemu. Cały proces wiąże się z przeorganizowaniem pracy neuroprzekaźników i budową nowych połączeń nerwowych, dlatego metoda ta nazywana jest hipnozą neuronową.

W czasie hipnozy pacjent jest zrelaksowany i otwarty na doświadczenie swego potencjału, a zatem hipnoterapia może się okazać niezwykle skuteczna we wspieraniu procesu rozwoju osobistego, jak również w leczeniu poważnych schorzeń, takich jak: depresja, nerwice i lęki, zaburzenia snu, uzależnienia, choroby psychosomatyczne, zaburzenia seksualne i wiele innych.

Niekiedy hipnoza budzi kontrowersje. Obawy mogą być uzasadnione, jeśli tego typu terapię stosuje osoba do tego nieprzygotowana i niedoświadczona. Jeśli jednak podejmujemy hipnoterapię w towarzystwie doświadczonego terapeuty, wówczas może ona przynieść trwałą pozytywną zmianę w sposobie myślenia, co będzie pracować z pożytkiem dla całego naszego życia.

Newsletter

Wyślij do nas wiadomość

Kontakt ze mną

Skontaktuj się ze mną:

tel. 600 790 885
ewa.guzowska@psychoterapia-coaching.pl
skype: ewa.guzowska777

Sesje on-line

Skype: ewa.guzowska777
psychoterapia/coaching/doradztwo zawodowe

Zalety: mobilność, wygoda, oszczędność czasu, związanego z dojazdem

MY MIND Ośrodek Psychoterapii & Coachingu | Copyright ©2013 - wszelkie prawa zastrzeżone