Nie zamartwiaj się
jednak przyszłością.
Dzień dzisiejszy wystarczy
ci aż nadto.


Terapia dla osób z syndromem DDA

Terapia dla osób z syndromem DDA, czyli naprawić poalkoholowe dzieciństwo.

Syndrom DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików) to bardzo uciążliwy zespół chorobowy, praktycznie uniemożliwiający normalne funkcjonowanie. Nieleczony, prowadzi często do wykluczenia społecznego osób nim dotkniętych.

Dlatego tak ważna jest wcześnie podjęta terapia.

Podczas profesjonalnie prowadzonej terapii pacjenci mogą przepracować traumatyczne wydarzenia z dzieciństwa, które przebiegało w cieniu rodzica alkoholika, i pozbyć się destrukcyjnych schematów myślenia i działania. Zaburzenia DDA są o tyle poważne, że dotykają nie tylko samych DDA, ale również ich najbliższe otoczenie. Osoby z syndromem DDA często nie potrafią zbudować satysfakcjonujących relacji, są nieufne, żyją w permanentnym stresie. Odczuwają lęk przed bliskością, w związku z czym często czują się samotne i zagubione, mają huśtawki emocjonalne, jak również poczucie wstydu i winy.

Przyczyny takich stanów leżą w zaburzonym dzieciństwie, które z racji picia któregoś z rodziców (lub obojga) było wybrakowane pod wieloma względami.

Terapia DDA daje ogromne szanse na poprawienie jakości swojego życia, ponieważ pozwala uwolnić się od traumatycznych wydarzeń i pozbyć się lęku oraz wstydu. Podczas terapii DDA pacjenci nabywają też wiele istotnych w codziennym życiu umiejętności, np. radzenia sobie ze stresem, poczuciem pewności siebie, optymizmu, poczuciem zdrowej odrębności od uzależnionych rodziców i mocy sprawczej w stosunku do własnego życia. W konsekwencji terapia pomaga też wziąć odpowiedzialność za siebie i odbudować relacje z ludźmi.

Newsletter

Wyślij do nas wiadomość

Kontakt ze mną

Skontaktuj się ze mną:

tel. 600 790 885
ewa.guzowska@psychoterapia-coaching.pl
skype: ewa.guzowska777

Sesje on-line

Skype: ewa.guzowska777
psychoterapia/coaching/doradztwo zawodowe

Zalety: mobilność, wygoda, oszczędność czasu, związanego z dojazdem

MY MIND Ośrodek Psychoterapii & Coachingu | Copyright ©2013 - wszelkie prawa zastrzeżone