Czym moglibyśmy się stać,
gdybyśmy nie byli tu,
gdzie jesteśmy dzisiaj!!!

Coaching, czyli współpraca

Jako certyfikowany coach prowadzę i pomagam swoim klientom w poszukiwaniu najlepszego sposobu rozwiązania danego problemu, a tym samym umożliwiam im pozyskanie nowych umiejętności.

Zawsze zachęcam swoich klientów do dużej dozy samodzielności. Jednocześnie jestem przy nich i czuwam nad całym procesem. Często wsparcia udzielam na drodze zadawania starannie dobranych pytań, angażujących klientów i kierujących ich percepcję na pożądane tory. Stosuję raczej warunkową sugestię niż konkretną propozycję działania.

Coaching systemowy, idealny dla firm i organizacji

Coaching systemowy oparty na metodzie systemowych ustawień organizacyjnych jest obecnie bardzo innowacyjną metodą i od kilkunastu lat intensywnie rozwija się na świecie. Skierowany jest głównie do kadry zarządzającej, ale nie tylko. Pozwala też na zobaczenie problemu w zespole, w środowisku zawodowym, jak i w każdej innej grupie. Coaching systemowy rozwinął się na bazie koncepcji ustawień systemowych rodziny i pracy Berta Hellingera. Początkowo metoda wykorzystywana była w psychoterapii, ale od kilkunastu lat stosowana jest w biznesie.

Coaching systemowy pozwala szybko dostrzec i wyjaśnić podłoże oraz ukrytą dynamikę relacji zachodzących w organizacji. Ustawienia wspierają skuteczne podejmowanie decyzji, optymalizację kierunków rozwoju firmy, efektywną pracę zespołów.
Coaching systemowy ułatwia diagnozę problemu, zainicjowanie zmiany i testowanie alternatywnych możliwości, a ponadto:

  • umożliwia poznanie przyczyn konfliktów i złej komunikacji w organizacji
  • ujawnia powody spadku wydajności
  • poprawia współpracę pomiędzy zespołami
  • daje wgląd w charakter problemów w zarządzaniu
  • wspomaga proces restrukturyzacji
  • pomaga w negocjacjach
  • pozwala na zwiększenie efektywności decyzji marketingowych
  • pomaga w testowaniu zasadności danej funkcji, stanowiska itd.
  • umożliwia podjęcie trafnych decyzji personalnych.

Doradca zawodowy, czyli coaching na ścieżce kariery

Bywają takie momenty w życiu, kiedy stajemy na zawodowym rozstaju dróg i musimy postanowić, w którą stronę pójść. Bywa też, że spalamy się w swoim zawodzie, więc rezygnujemy z dobrze płatnej pracy, która nie daje satysfakcji i poczucia sensu, ale nie wiemy, co dalej. Nierzadko też decyzję o zmianie pracy podejmują za nas inni. Wszystkie te momenty są przełomowe i mogą prowadzić do konstruktywnych zmian w naszym życiu. Tylko nie zawsze to widzimy.

Doradca zawodowy jest wówczas właściwą osobą, która pomoże usystematyzować myśli i wytyczyć właściwą drogę rozwoju. Obiektywnie oceni nasze szanse i możliwości. Wskaże słabości i niedociągnięcia. Z pomocą doradcy zawodowego ponownie staniemy na nogi, gotowi na nowe wyzwania.

Jako doradca zawodowy wspólnie ze swoimi klientami dogłębnie analizuję ich wykształcenie, przebyte szkolenia, doświadczenie zawodowe, zainteresowania i umiejętności oraz cechy osobiste i możliwości fizyczne. Udzielam też porad w sporządzaniu dokumentów aplikacyjnych oraz pomagam w przygotowaniu do rozmów kwalifikacyjnych. Nierzadko stosuję testy kompetencji, sprawdzające umiejętności i zdolności.

Na mecie na klientów czeka pewność siebie i poczucie wewnętrznej siły. Odkrywając cały swój potencjał, wiedzą już, jak działać i w pełni realizować się zawodowo.

Newsletter

Wyślij do nas wiadomość

Kontakt ze mną

Skontaktuj się ze mną:

tel. 600 790 885
ewa.guzowska@psychoterapia-coaching.pl
skype: ewa.guzowska777

Sesje on-line

Skype: ewa.guzowska777
psychoterapia/coaching/doradztwo zawodowe

Zalety: mobilność, wygoda, oszczędność czasu, związanego z dojazdem

MY MIND Ośrodek Psychoterapii & Coachingu | Copyright ©2013 - wszelkie prawa zastrzeżone