Życie niezapisana karta!!!

Terapia online – w czasie pandemii nie musisz pozostać bez wsparcia

Pandemia zmusiła nas do pozostania w domach, ale to nie znaczy, że zmieniły się lub przestały istnieć nasze dotychczasowe potrzeby. Dlatego codzienne funkcjonowanie w obliczu braku mobilności, bezpośredniego kontaktu, przeniosło się do sieci. Również terapia psychoterapeutyczna. Jak wygląda terapia online? Na pytania odpowiada Ewa Guzowska – psycholog, psychoterapeuta, coach.

Pani Ewo, jak wygląda terapia psychologiczna w czasie pandemii?

W czasie pandemii terapie psychoterapeutyczne prowadzę głównie on-line. Z uwagi na to, że od lat prowadziłam terapie on-line dla pacjentów z zagranicy – nabrałam dość dużego doświadczenia, więc dla mnie nie jest to nic nowego. Natomiast w przypadku pacjentów, którzy mieli jakiekolwiek wątpliwości – zwykle po pierwszej sesji, pozbywali się jakiekolwiek sceptycyzmu.

Konsultacje online były dotąd dobrym rozwiązaniem dla osób nieśmiałych?

Moje doświadczenie jest zupełnie inne, ponieważ dotąd to głównie z powodu zamieszkania w innym kraju mieście prowadziłam tego typu sesje. Z reguły jeśli osoba już jest gotowa do pracy psychoterapeutycznej – jakoś przekracza nawet ograniczenia nieśmiałości.

Dziś chyba psycholog jest też, a nawet chyba musi być trochę i trenerem i doradcą?

Uważam, że psycholog/psychoterapeuta im większy warsztat pracy posiada, tym lepiej… Przede wszystkim pomaga pacjentowi znaleźć najlepsze dla niego rozwiązanie, ale nigdy nie powinien doradzać…. Wszystko zależy od tego z jakim zgłoszeniem pacjent/klient przychodzi i co chciałby otrzymać na wyjściu… Natomiast psycholog/psychoterapeuta, trener/coach czy doradca zawodowy to różne dziedziny, które kładą nacisk na inne obszary życia.

Dalsza część artykułu znajduje się na stronie www.obcasypodlasia.pl

Newsletter

Wyślij do nas wiadomość

Kontakt ze mną

Skontaktuj się ze mną:

tel. 600 790 885
ewa.guzowska@psychoterapia-coaching.pl
skype: ewa.guzowska777

Sesje on-line

Skype: ewa.guzowska777
psychoterapia/coaching/doradztwo zawodowe

Zalety: mobilność, wygoda, oszczędność czasu, związanego z dojazdem

MY MIND Ośrodek Psychoterapii & Coachingu | Copyright ©2013 - wszelkie prawa zastrzeżone