Życie niezapisana karta!!!

Skąd się biorą lęki przed zmianami?

Pani Ewo, od jakiegoś czasu niemal narzekanie mamy wypisane na twarzy. Dużo rzeczy nam nie odpowiada, z wieloma się nie zgadzamy, ale jednak jest w nas jakiś lęk przez zmianami. Dlaczego lęk tak silnie paraliżuje?

Każda zmiana wiąże się przede wszystkim z nieznanym. Zwykle, to co znane jest mniej groźne – niż to, co nowe. W starym zdążyliśmy osiąść, choć w dzisiejszym świecie coraz trudniej o stabilność, właściwie pod każdym względem (ekonomicznym, materialnym, emocjonalnym). Patrząc na dzisiejszy świat, tak wiele różnych informacji dociera do nas każdego dnia, możemy zadawać siebie pytanie które z nich są prawdziwe? Wraz z upadkiem autorytetu i wartości jesteśmy coraz bardziej pogubieni, próbujemy uchwycić się czegoś, co będzie trwałe, stabilne, niezmienne. Mozolnie szukając… niełatwo znaleźć.


Jak postąpić? Czego szukać?

Dobre pytanie – czego się trzymać? Może czegoś, co ma znacznie większy zasięg, niż to co napisane, co powiedziane – wiem, że coś takiego z pewnością jest… Przychodzi mi wtedy na myśl powtarzające się pytanie: „Jak uchronić kroplę wody przed wyschnięciem, tylko wpuszczając ją do źródła”. To wiąże nas z większą całością, a kiedy tak spojrzymy na świat, nie będziemy czuć się samotnie. Jesteśmy przecież połączeni – im bardziej tym lepiej możemy czuć siłę i miłość. Wraz z wieloma podziałami, na różnych poziomach, dzisiejszy człowiek może czuć się samotny i opuszczony. Kiedy jest sam, tym bardziej to co trudne, jest bardzo przytłaczające.

Dalsza część artykułu znajduje się na stronie mojafigura.com

Newsletter

Wyślij do nas wiadomość

Kontakt ze mną

Skontaktuj się ze mną:

tel. 600 790 885
ewa.guzowska@psychoterapia-coaching.pl
skype: ewa.guzowska777

Sesje on-line

Skype: ewa.guzowska777
psychoterapia/coaching/doradztwo zawodowe

Zalety: mobilność, wygoda, oszczędność czasu, związanego z dojazdem

MY MIND Ośrodek Psychoterapii & Coachingu | Copyright ©2013 - wszelkie prawa zastrzeżone