Życie niezapisana karta!!!

Dlaczego romansujemy?

Z Ewą Guzowską – psycholog, psychoterapeutą, założycielką Ośrodka Psychoterapii i Coachingu MY MIND – rozmawia Marta Jacukiewicz

Pani Ewo, z czego wynika romans?

Romans wynika z ludzkiej potrzeby kochania i bycia kochanym – tajemniczości, przyjemności,

tego niezapomnianego stanu wewnętrznego. Każdy pragnie czuć się wyjątkowo, a romans to zapewnia. Romans nadaje niepowtarzalny smak naszemu życiu, rodzi się w nas coś na nowo, czujemy „motyle” w brzuchu i doświadczamy ogromnej ekscytacji. Żyjemy w czasach, kiedy potrzeba nam coraz więcej pozytywnych bodźców – nikt nie lubi nudy. Teraz jest czas wakacyjny i sprzyja nawiązywaniu romansów. Jest wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Z kimś jest milej i sympatyczniej niż samemu. W tym czasie jesteśmy zrelaksowani, poszukujemy czegoś lub kogoś, kto pomoże naładować akumulatory na pozostałą, długą część roku. Lato jest doskonałą porą na nawiązywanie romansów, które często wraz z końcem lata, odchodzą w zapomnienie.

Właśnie, niby tylko na lato, ale konsekwencje mogą być znacznie dłuższe …

Z reguły poszukujemy przygód, uniesień, nowych doświadczeń – poszerzają naszą percepcję i życiowe doświadczenie. Dominuje przekonanie, że im więcej tym lepiej, choć nie musi tak być. Obecne warunki stwarzają wiele możliwości nawiązywania romansów np. portale społecznościowe, wyjazdy integracyjne, wydłużony czas przebywania w pracy… Takie miłości często często powodują rozpad związków małżeńskich, rodzin. Czasami trudno je przerwać, zakończyć i zostajemy w pułapce – „nie wiem, co teraz zrobić…”. A zrobić coś trzeba. Każda decyzja jest wtedy raniąca dla którejś ze stron. Często się okazuje jak mało wiemy o sobie samym… Pierwszy krok to zacząć poznawać samego siebie, by nie podejmować złych decyzji w przyszłości i uczyć się na błędach.

Dalsza część artykułu znajduje się na stronie www.veronique.pl

 

Newsletter

Wyślij do nas wiadomość

Kontakt ze mną

Skontaktuj się ze mną:

tel. 600 790 885
ewa.guzowska@psychoterapia-coaching.pl
skype: ewa.guzowska777

Sesje on-line

Skype: ewa.guzowska777
psychoterapia/coaching/doradztwo zawodowe

Zalety: mobilność, wygoda, oszczędność czasu, związanego z dojazdem

MY MIND Ośrodek Psychoterapii & Coachingu | Copyright ©2013 - wszelkie prawa zastrzeżone